środa, 18 czerwca 2014

Wspólne dzierganie i czytanie ( 11 )

To już jedenasta środa wspólnego czytania i dziergania w moim wykonaniu. Wydaje mi się, że przyłączyłam się do tej akcji tak niedawno. Jednak czas leci nieubłaganie.
W dzierganiu na pierwszy ogień, spośród prezentowanych ostatnio czterech serwetek, poszła "zakręcona".
Co prawda dopiero początek, ale już co nieco widać:)Czytelniczo skończyłam "Cudowne życie Staśka i innych aniołów". Naprawdę dobra polskiej autorki książka. Bohaterowie zmagają się z codziennością, bardzo dla nich trudną, i chociaż sami mają problemy, potrafią dbać o swoich znajomych.

Aktualnie czytam "Kto jak nie ja?" Katarzyny Kołczewskiej ( coś ostatnio mam ciągoty do polskich autorów). Anna, ceniony i doświadczony lekarz ginekolog, zostaje wysłana na urlop bezpłatny z powodu uzależnienia od alkoholu i leków. Nie dba o siebie, o dom... byleby miała co wypić i połknąć. Odsuwa się od przyjaciół i rodziny, trwając w swoim nierzeczywistym świecie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość o wypadku swojej siostrzenicy. I tak w życie Anny wkracza trzyletnia Ola. Początkowo na chwilę, jednak zostaje na dłużej...  Czyta się ta książka właściwie "sama". Zaczęłam zaledwie wczoraj, a już jestem w połowie ( całość ma 480 stron ).


Czeka natomiast na przeczytanie najnowsza powieść Charlotte Link " Ciernista róża". Jakiś czas zetknęłam się z jej "Domem sióstr", który bardzo mi się spodobał. W niedzielę miałam okazję wybrać sobie książkę w EMPiK-u, zobaczyłam tą i mam.


Życzę odpoczynku przy robótkach :). Dziękuję za odwiedzinki i miłe słowa pozostawione pod postami. Witam Nawannę wśród obserwatorów. Rozgość się moja miła w Kąciku...
Pozdrawiam

9 komentarzy:

 1. O! Jak dobrze, że jest już nowa książka Ch. Link! Uwielbiam ją, muszę zatem koniecznie nabyć tę nowość - dziękuję, że o niej wspomniałaś. Lubię też polskich autorów - koniecznie muszę przeczytać tę "Kto jak nie ja", skoro taka ciekawa.
  Pozdrawiam,
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jak dotąd trafiałam kiepsko, z jednym wyjątkniem jeśli chodzi o polskich autorów, ale nie spoczywam na laurach i może pójdę twoim przykładem i przeczytam i ja panią Katarzynę :)
  Serwetki cudowne! Ta też pewnie będzie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tą pierwszą książką! Link czytałam parę, wciąga, ale i tak najbardziej lubię "Dom sióstr".

  OdpowiedzUsuń
 4. Z polskich autorów, to ostatnio tylko fantastyka, chociaż wcześniej to ich więcej i z różnych gatunkó czytałam...
  Serweta zapowiada się świetnie, urzekł mnie ten wzór ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ładna serweta sie zapowiada :) Ksązek nie znam, ale może kiedyś spotkam je w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki na listę, a ja ostatnio czytam sporo polskich autorek i jestem zadowolona,( a może mało wymagająca?), Początki serwetki ciekawe. Pozdrawiam z nad obrusa:). Małgosia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zestaw książek wyborny, przeczytałabym wszystkie, a serwetka piękna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Baardzo ładna zbieżność gustów mi się u Ciebie wyłania:)))) Wzór na serwetkę od początku był moim faworytem i sama mam na nią ochotę. A i wzór gdzieś tez mam. A z książkami to już na pewno- Ciernista róża to jedyna nie przeczytana do tej pory książka Ch. Link bo dopiero co wydana. I chociaż nie wszystkie jej książki mi się jednakowo podobają to lubię tą autorkę. Kto jak nie ja też w kolejce do przeczytania a Staśka sobie zapisałam w poprzednim tygodniu. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się bardzo ładna serwetka!!! Czekam na efekt końcowy:))
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń