piątek, 2 maja 2014

Trochę książkowo-robótkowo

Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do przeczytania kilku książek, których bohaterki podobnie jak my wszystkie zajmują się robótkami ręcznymi, zarażając nimi inne osoby.


Georgia prowadzi sklep z włóczkami, dzierga różne piękne rzeczy i zmaga się z samotnym wychowywaniem córki. W jej włóczkowym królestwie gromadzi się grupa kobiet, pomiędzy którymi zawiązują się znajomości, przyjaźnie. 

Weronika wraca do kraju i w odziedziczonym lokalu otwiera sklep z artykułami dla ludzi z pasją, interesującymi się robótkami ręcznymi. Po babci odziedziczyła pasje do patchowrku. W jej "Robótkowie" powstają piękne projekty i spotykają się nietuzinkowi ludzie.

Lydia po ciężkiej walce z chorobą nowotworową postanawia podzielić się swoją pasją z innymi. W otwartym przez siebie sklepie z włóczkami organizuje kurs robienia na drutach, w którym uczestniczą całkowicie różne kobiety. Początkowe kłopoty w komunikacji pomiędzy nimi,  stopniowo ulegają zatarciu i doprowadzają do nawiązania nici porozumienia, a nawet przyjaźni.

Dalsze losy bohaterek "Sklepu na Blossom Street". Poznajemy jednak i nowe kobiety, które łączy pasja - sztuka robienia na drutach.

To na razie wszystkie moje robótkowo-lekturowe propozycje.
Dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze.
Pozdrawiam

7 komentarzy:

 1. Do pierwszej książki jest część druga pt"Drugi ścieg", pozostałych książek nie czytałam, ale sobie zakonotuję. Pozdrawiam o poranku:). Małgosia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się... przypomniałam sobie o niej kiedy już opublikowałam posta.
   Pozdrawiam ( jak na razie słonecznie )

   Usuń
 2. Znam tylko jedną z książek - Piątkowy klub robótek ręcznych. Pozostałych nie czytałam, niestety.

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie musisz nadrobić braki :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ewuniu zapraszam Cię po wyróżnienie:).

  OdpowiedzUsuń
 5. znam co niektóe te książki, bardzo fajnie je sie czyta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapisałaś się u mnie do zabawy"podaj dalej", podaj mi proszę adres na barti427@wp.pl

   Usuń