środa, 27 maja 2015

Wspólne czytanie i dzierganie ( 47 )

Już myślałam, że nie zdążę z środowym postem. Nawał różnych zajęć i zawodowych, i prywatnych spowodował, że i czytelniczo słabo i robótkowo niezbyt do przodu, a czas goni :)

Poprzednie książeczki skończyłam, a teraz czytam "Za oknem cukierni" Sarah-Kate Lynch. Opowieść o Lili, która w rzeczach znajduje zdjęcie wskazujące na to, że jej małżonek posiada drugą rodzinę we Włoszech. Nie zastanawiając się długo, wsiada w samolot i leci do Europy. W małym toskańskim miasteczku wpada w sidła tajnego stowarzyszenia, założonego przez 80- i 90-letnie wdowy. Jak na razie czyta się nieźle, staruszki dostarczają wielu powodów do uśmiechu...Robótkowo nadal morskie wyszywanki do kartek... no i zaczęłam już podkładki, które mają z kartkami stanowić komplet. Jak na razie zaczęłam dziewiątą, więc jeszcze tylko 39 :)
Ale co tam... dam radę, mam czas do 8.06.Jakbym miała jeszcze mało... właściwie co trzy- cztery dni piekę jakieś ciasta na zamówienie, dzisiaj były to dwa serniki... przed chwilą odebrane przez znajomego.


A co do wczorajszego święta, to od mojego "dziecia" dostałam pięknego storczyka :) Młody wie co matka lubi :)
I na dzisiaj wszystko. Zmykam dłubać kolejne podkładki... może jeszcze ze dwie dzisiaj machnę :)
Dziękuję za wszystkie miłe komentarze... mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda mi się dokończyć kartki i wtedy je Wam pokażę...
Pozdrawiam serdecznie

10 komentarzy:

 1. Intensywnie dzisiaj u Ciebie, a storczyk cudny. U mnie na tapecie "cuś zielonego" :):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj kobito, kiedy TY zwolnisz troszkę na obrotach. Toż to kierat z wszystkim, a gdzie Twoja asertywność, pożyj dla siebie, bo nie znasz dnia i godziny. Może ostro Cię potraktowałam na wejściu, ale pomyśl, gdzie tak gnasz?
  Hafciki super, podkładeczki ekstra, a na sernik już mam chęć, by skosztować.
  Trzymaj się dziewczyno. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ewuś hurtowa robota u Ciebie - żaglówki, podkładki i ciasta na dodatek :) Kwiatuszek wyjątkowy, pierwszy raz widzę w takiej odsłonie kolorystycznej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kwiatek faktycznie piękny i niespotykany podobnie jak Twoje prace. Zapraszam na rozdawkę http://wrzosowedzierganki.blogspot.com/2015/05/pierwsza-rozdawka-na-6-miesiecy-zycia-w.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. To ładnie zarobiona jesteś.
  Storczyk cudowny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To czeka Cię sporo pracy w najbliższym czasie. Śliczne podkładeczki :) Zaciekawiłaś mnie tą książką, ale niestety nie mam ostatnio w ogóle czasu na czytanie, co mnie bardzo smuci :/ Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dopinguję pozytywnie, żebyś zdążyła na czas.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem przeraziła mnie nieco ilość kartek i podkładek, choć sama kiedyś 60 kartek jedna po drugiej wyhaftowałam, ale tylko na kilku wzór się powtarzał. Serniki bardzo apetyczne. Powodzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pracowicie u Ciebie, zatem życzę wytrwałości.
  Pozdrawiam
  D.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ewuś, kiedy Ty znajdujesz na to wszystko czas? Książka zapowiada się ciekawie, robótki rewelacyjne, a sernik...ech, dobrze że akurat jem drożdżowca, bo dostałabym ślinotoku;)
  Milego weekendu:)

  OdpowiedzUsuń